Moravská rodina

Společenství lidí, které spojuje láska k Moravě

Moravská rodina je komunikační místo, kde se setkávají Moravanky a Moravané žijící na Moravě, ale i rodáci, které osud zavál třeba až za oceán.

Členem Moravské rodiny se může stát každý, kdo se stane fanouškem na webu či sociální síti Facebook. Je ihned plnohodnotným členem rodiny a může přispět svým názorem, představit nám všem svoje nejmilejší místo na Moravě, informovat nás o šikovných lidech ve svém okolí (řemeslnících, ochotnících, muzikantech, dobrovolných hasičích, kuchařích), prostě chválit, ale i případně kritizovat. Samozřejmě si vyhrazujeme právo odstraňovat vulgarity, útočné texty či fotografie a videa.

Vy jste spoluautory Moravské rodiny

Budeme vás pravidelně vyzývat k zapojení se do konkrétní rubriky a tématu, svoje nápady nám však můžete posílat i sami na náš redakční e-mail redakce@moravskarodina.cz.

Moravská rodina přináší lidem radost

Rádi bychom vaším prostřednictvím představili, poděkovali dobrým a šikovným lidem z vašeho okolí.

Posílejte nám s předstihem pozvánky na akce ve vašich obcích a městech – rádi je zveřejníme a pozveme celou Moravskou rodinu.

Podporujeme tradiční hodnoty v kultuře, rodině i životním stylu.

“Morava je pohyblivý svátek,
ať jste kdekoli, stále ji máte v srdci”
(parafráze slov Ernesta Hemingwaye)

Naše základní motto je spojovat lidi, ne rozdělovat.

Kdo za to může? 🙂

Zakladatelem Moravské rodiny je Jaromír Ostrý, rozhlasový novinář, režisér, moderátor, působil také jako ředitel Českého rozhlasu Brno a Zlín.

Jak vznikl nápad vytvořit Moravskou rodinu?

Před lety jsem projel celou jižní Moravu s pořadem Moravská rodina. Hledal jsem šikovné a talentované Moravanky a Moravany a věru, nacházel a natáčel jsem je v každém koutku naší krásné Moravy, ve městech, městysech, ba i v malých dědinách. Kumštýře, řemeslníky, hasiče, kuchařky, babičky i dědečky, maminky i tatínky, děti.

A od té doby mám sen.

A ten jsem se (po odchodu z rádia) rozhodl si splnit a vytvořit takové dobré místo pro Moravskou rodinu. Prostor, kde každý z Vás (nás) bude moci přijít s něčím zajímavým, svým pohledem na tento svět, svým umem, nejkrásnějším místem svého srdce, třeba i obyčejnou snahou udělat radost někomu blízkému, se svými příběhy.

A tak se narodila Moravská rodina.

Snad bude nám všem užitečná a snad se o to přičiníme všichni.

Vy i já.

My.

Moravská rodina.

 

Sdílejte
Napište svůj komentář