Brno Špilberk

Venku je počasí na draka, půjdeme se tedy projít Brnem. Nebojte, společně si to určitě užijeme… a půjdeme místy, kde až tak davy neproudí…

Sraz si dáme u “Červeného kostela” – je v Brně jediný a nemůžeme se tudíž splést. Evangelický kostel postavený v letech 1863-1867 ve stylu severoněmecké gotiky, neomítnutý, z červených cihel.

Vydáme se klidnou chůzí po ul. Údolní přes “Otevřenou zahradu“, která je ideálním místem jak pro odpočinek, tak i pro vzdělávání. Vezmeme si v místní kavárně kafe do kelímku, pozdravíme slepice, králíky a kolem oveček se zadní brankou dostaneme na cestičku, která stoupá nahoru na Špilberk.

Po pravé ruce máme pravoslavný chrám sv. Václava, před sebou cestu k vodopádům na Špilberku.

Na hrad nepůjdeme – tam je moc lidí.. 🙂 Stočíme to po menších cestičkách mírně doprava a dostaneme se k téměř dvoumetrové soše moravského básníka Jana Skácela, která byla vyrobena z několika tisíc bezešvých trubek. Skrz ně lze pozorovat Brno.

Od sochy pokračujeme ke kašně, odkud můžeme pozorovat brněnské kozy a chvíli si odpočinout…

Před námi je Petrov… zamáváme mu a kolem žraloků na Šilingrově náměstí se dostaneme na populární Zelňák

Projdeme se mezi stánky a po ulici Radnické přicházíme k legendárnímu drakovi, dále pak na nám. Svobody… a na Moravské náměstí s brněnskou kůňafou…

Pohov, rozchod, zpívat… Bolí vás nožičky?? Tak si odpočiňte a za týden se těším na další procházku… 🙂

Autorka: Miroslava Redková

Miroslava Redková – fotogalerie

Sdílejte
Napište svůj komentář