Poslal mi tuhle kamarád motivační video ze svých cest. Je nezmar, našlape toho velmi mnoho – s malými vnučkami to musím dělit šesti.. 🙂 Tak jo – mám holky, mám čas, tak nám nic nebrání vyjet si do Židlochovic, do obory.

U vchodu do zámku se dočtu, že je vstup boční brankou od nákupního střediska… proč ne – má to nádech tajemna… vrátka vrznou, a jsme uvnitř…V zámecké oboře je klid, odněkud je slyšet páva, jedeme pomalu po cestičce a najednou – před námi stádo muflonů s daňky a daňčaty…nebojí se, nechají nás dojít blízko.

Starší – pětiletá – náruživě fotí – “To musím ukázat ve školce” – fotí dobře, celá já.. 🙂 . Chvilku si hrají na hřišti a jedeme dál… potkáme ještě slepýše, koroptev, zajíce, dva traktory a mazlivou kočku.

Vzduch se začíná tetelit horkem… Opouštíme oboru, jdeme na kafe a na zmrzlinu, pokocháme se krásnou městskou výsadbou – a když Židlochovice, tak Výhon, to je jasný. Je odtud vidět celá ta naše Moravěnka jižní… od Babího lomu, přes Slavkov, až po Mušovská jezera a rajhradský klášter. Zatímco mladí koukají shůry, babička se kochá plenérem… a že je co obdivovat…

Krásný výlet to byl… tak si odpočiňte nebo inspirujte a za týden na shledanou…

Autorka: Miroslava Redková

Miroslava Redková – fotogalerie

Sdílejte
Napište svůj komentář